بهترین مکمل غذایی

بهترین مکمل غذایی

 

مکمل غذایی همانطور که از اسم آن مشخص است ، در تکمیل ویتامین ها ، پروتئین ها ، مواد معدنی ، اسیدهای آمینه و سایر املاح مورد نیازی که از طریق غذا باید به بدن برسد و به میزان کافی تامین نمیشود ، کمک میکند. امروزه مکمل های غذایی به شکل های مختلف از جمله قرص ، شربت ، پودر و … موجود می باشند و هر کدام از آنها مربوط به ویتامین یا مواد معدنی خاصی می باشد که شناخت آنها لازم است. هر چقدر مکمل غذایی با کیفیت تر باشد و ناخالصی کمتری داشته باشد ، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت به همین خاطر تشخیص بهترین مکمل غذایی از بین هزاران مدل آن و شناخت نیاز بدن امری ضروری می باشد.

انواع مکمل غذایی :

مکمل های غذایی انواع مختلفی دارند که هر کدام شامل ویتامین ها ، پروتئین ، اسیدهای آمینه و مواد معنی مختلفی می باشند که امروزه با توجه به کاربرد و همخوانی آنها را به صورت ترکیبی یا جدا از هم در اختیار عموم افراد قرار می دهند.

مولتی ویتامین :

معمولا رژیم غذایی افراد در روزگار صنعتی امروز به گونه ای است که تامین ویتامین ها با غذا کار بسیار دشواری است و بسیاری از ویتامین ها در بدن افراد به میزان کمی وجود دارد. مولتی ویتامین ها انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای مدل های خاصی از ویتامین ها هستند. به طور مثال یک مولتی ویتامین دارای ویتامین های خانواده B می باشد. نوع دیگر علاوه بر برخی از ویتامین ها ، املاح معدنی مورد نیاز بدن را نیز دارند.

 

ویتامین C :

اکثر افراد می دانند که استفاده از ویتامین ث برای جلوگیری از بیماری های مثل سرماخوردگی تاثیر بسزایی دارد. اما وجود این ویتامین علاوه بر سرماخوردگی برای بیماری های دیگر مثل بسیاری از بیماری های ویروسی نیز مفید است. همچنین ویتامین C به بهبود زخم ها در بدن کمک میکند و آن را سرعت می بخشد. افرادی که دچار کم خونی هستند نیز باید توجه داشته باشند که مصرف ویتامین C باعث جذب بهتر و سریعتر آهن می شود. ویتامین ث در میوه هایی مثل پرتقال ، نارنگی ، توت فرنگی ، آناناس ، گوجه فرنگی موجود می باشد و اگر مصرف این میوه ها برای شما مقدور نمی باشد یا از آنها کمتر مصرف می کنید، استفاده از مکمل ویتامین ث پیشنهاد میشود.

اغلب این ویتامین را به صورت قرص جوشان مصرف می کنند که امروزه به وفور در دسترس می باشد و با انداختن یک قرص جوشان در یک لیوان آب می توانید نیاز بدن به ویتامین C را برطرف نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *