بهترین پروتئین بدنسازی برای حجم بدن

بهترین پروتئین بدنسازی برای حجم

در داروخانه ها انواع مختلفی از پروتئین ها و مکمل های ورزشی وجود دارند که اگر اطلاعی از ویژگی های آنها نداشته باشید کاملا سردرگم خواهید شد. مهمترین نکته این است که شما بدانید هدفتان از مصرف مکمل ورزشی به عنوان یک ورزشکار چیست. در مقاله انواع پروتئین بدنسازی در مورد پروتئین های معروفی که امروزه در بین بدنسازها مورد استفاده قرار می گیرد توضیحات کاملی بیان شد. بعضی از پروتئین ها برای ریکاوری بدن مفید می باشند و برخی دیگر باعث کاهش درد عضلات . اما بسیاری از بدنسازان به دنبال افزایش حجم عضلانی هستند. میخواهند تغذیه ای داشته باشند که به کمک تمریناتشان بیاید و مسیر را آسان تر کند.

در این زمینه مکمل های ورزشی می توانند نقش بسزایی داشته باشند. اگر از مکمل مناسبی برای افزایش حجم عضلات استفاده کنید باعث میشود تا بهتر و راحت تر به هدف خود برسید. معمولا مکمل های ورزشی به دو دسته تقسیم می شوند که دسته اول شامل مکمل هایی می شوند که باعث افزایش چربی سوزی و کاهش وزن و حجم می شود و دسته دوم شامل افزایش حجم توده عضلانی می شود که ما برای افزایش حجم بدن باید مکمل هایی را مصرف کنیم که از دسته دوم باشند تا حجم عضلات ما را افزایش دهند. البته به این نکته باید توجه نمود که منظور از افزایش حجم ، حجم بدن بدون چربی می باشد. حتما شما نیز به عنوان یک ورزشکار به دنبال افزایش حجم عضلانی می باشید و نیازی به اضافه شدن چربی های بدن تان ندارید. به همین دلیل مکملی مناسب است که میزان پروتئین بالا و چربی بسیار کمی داشته باشد.

پروتئین وی :

نام دیگر این پروتئین ، آب پنیر می باشد که در واقع از فرآیند تبدیل شیر به پنیر به دست می آید و خشک شده و تبدیل به پودر می شود. پروتئین وی انواع مختلفی دارد که با بررسی اندکی متوجه می شویم که کدام نوع از پروتئین وی مناسب تر است. سه نوع پروتئین وی در بازار موجود است :

1- پروتئین وی کنسانتره : این مدل از وی حاوی درصد پروتئین متغیر می باشد و چربی و کربوهیدرات اندکی دارد.

2- پروتئین وی ایزوله : در این پروتئین وی ، چربی و لاکتوز حذف شده است و دارای بالاترین درصد پروتئین می باشد که حدودا بیش از 90% است.

3- پروتئین وی هیدرولیزه : به این نوع پروتئین وی ، پیش هضم شده نیز می گویند به صورتی که سرعت هضم در بدن بسیار بالایی دارد و جذب آن بسیار سریع تر از انواع دیگر است.

در بین پروتئین های وی ، مدل ایزوله به دلیل کمترین میزان چربی و بیشترین میزان پروتئین گزینه بسیار مناسبی برای انتخاب به عنوان مکمل افزایش حجم بدن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *