زمان مصرف پروتئین کازئین

زمان مصرف پروتئین کازئین

پروتئین کازئین به همراه پروتئین وی معروف ترین و پرمصرف ترین انواع پروتئین مکمل ورزشی می باشد که در بین ورزشکاران طرفداران زیادی دارد. پروتئین کازئین دارای آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن ورزشکاران می باشد که خود بدن آنها را تولید نمیکند و باید از طریق تغذیه تامین شود، به همین دلیل این پروتئین به صورت پودر شده با ترکیب شیر یا آب توسط بدنسازان و ورزشکاران سایر رشته ها مورد استفاده قرار می گیرد. کازئین از شیر گرفته می شود و در واقع همان پروتئین های موجود در شیر است که در فرآیند تبدیل شدن آن به پنیر از شیر جدا می کنند و به صورت جامد آن را فرآوری می کنند و در اختیار ورزشکاران قرار می دهند. این نوع پروتئین 80% از پروتئین شیر را تشکیل می دهد که درصد بالایی است و به دلیل بیشتر بودن میزان کازئین نسبت به وی ، این پروتئین ارزان تر نیز می باشد و پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات تکمیلی مقاله پروتئین کازئین چیست را مطالعه نمائید.

نکته ای که باید توجه داشت این است که کازئین یک مکمل می باشد و باید به عنوان یک مکمل همراه با تغذیه اصلی ورزشکار مورد استفاده قرار گیرد و جایگزین غذا نشود. مشاهده میشود که عده ای از افراد به شیر و لاکتوز آن حساسیت دارند و معده آنها توانایی هضم لاکتوز را ندارد. به همین دلیل پروتئین های مفید شیر که برای یک ورزشکار اهمیت زیادی دارد از آن جدا می شود و به دلیل هضم طولانی که دارد باعث میشود تا جذب آهسته و پیوسته ای در بدن صورت بگیرد.

بهترین زمان مصرف کازئین

بهترین زمان مصرف کازئین

همانطور که گفته شد کازئین زمان هضم زیادی دارد و به صورت کاملا آهسته و پیوسته جذب بدن میشود. این جذب شدن چیزی حدود 4 الی 5 ساعت زمان میبرد و از جذب سریع در این نوع پروتئین خبری نیست. به همین دلیل معمولا پیشنهاد میشود که بهترین زمان مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب می باشد که در حین خواب عملیات جذب انواع مواد پروتئینی و اسید آمینه ها در بدن انجام شود و بدن به طور کامل ریکاوری کند.

توجه داشته باشید که مصرف پروتئین کازئین میتواند به هر صورتی انجام شود و روش مشخصی برای آن وجود ندارد. شما میتوانید حتی کازئین را به تنهایی استفاده کنید و یا برای مصرف راحت تر آن را در یک اسموتی ، بستنی ، پودینگ و یا هر چیز دیگری ریخته و به همراه آن میل نمائید. همچنین میتوانید کازئین را با مخلوطی از جو دوسر و میان وعده ای که برای خود درست میکنید میل نمائید. حتما توجه داشته باشید که کازئین را به صورت یک وعده کامل در نظر نگیرید و این تنها یک مکمل غذایی محسوب میشود . همچنین میزان مصرف آن برای هر فرد متفاوت می باشد. یک ورزشکار حرفه ای با یک فرد معمولی قطعا میزان مصرف پروتئینی متفاوتی دارند و باید میزان مصرف آنها از مکمل هایی مثل پروتئین کازئین متفاوت باشد پس دستور خاصی نمی توان برای آن داشت.

 

حتما توجه داشته باشید که در صورت وجود بیماری یا مشکلات دیگر حتما قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *