عوارض قرص ال آرژنین برای نوجوانان

عوارض قرص ال آرژنین برای نوجوانان

عوارض قرص ال آرژنین برای نوجوانان چه چیزهایی هستند و آیا استفاده از این قرص برای نوجوانان مناسب می باشد یا خیر ؟ این سوالی است که خیلی از والدین در مورد قرص ال آرژنین از داروخانه زوفا می پرسند. این سوال نشان می دهد که والدین نسبت به مصرف قرص های مکمل سوالاتی دارند که هنوز به جواب آنها نرسیده اند و در مورد قرص ال آرژنین و عوارض آن نیز صدق می کند. ابتدا باید بدانیم که ال آرژنین چیست و چگونه عمل می کند.

ال آرژنین چیست ؟

در سنین رشد که کودکی و نوجوانی را شامل می شود ، یک فرد برای افزایش قد و رشد بدن نیاز به انواع ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروتئین ها و آمینو اسیدها دارد. آمینو اسیدها یکی از اصلی ترین منابعی هستند که در تشکیل درست ساختار پروتئین های بدن نقش دارد و از عوامل مهم برای رشد کودکان و نوجوانان می باشد. ال آرژنین یکی از آمینواسیدهایی می باشد که نقش مهمی در رشد نوجوانان ایفا می کند و وجود آن در بدن به میزان کافی ضروری می باشد. آمینواسیدها به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم بندی می شوند. آمینواسیدهای ضروری شامل آمینواسیدهایی می شوند که بدن قادر به ساخت آنها نمی باشد و فقط از طریق تغذیه میتوان آن را تامین کرد و در دسته دیگر آمینواسیدهای غیر ضروری می باشد که بدن با توجه به نیاز خود میتوان آن را سنتز کند یا بسازد.

ال آرژنین از نوع اسید آمینه های غیر ضروری می باشد که بدن قادر به ساخت آن می باشد اما در شرایطی بدن افراد نمی تواند به میزان مورد نیاز از این آمینو اسید بسازد به همین خاطر شرکت های مختلف ال آرژنین را در محیط های آزمایشگاهی تهیه کرده اند و آن را به صورت مکمل در بازار ارائه کرده اند تا افرادی که نیاز به تامین ال آرژنین بیشتر در بدن خود دارند از آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *