دلایل ایجاد حالت تهوع بعد از مصرف مکمل ورزشی

دلایل ایجاد حالت تهوع بعد از مصرف مکمل ورزشی

ایجاد حالت تهوع بعد از مصرف مکمل ورزشی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که میخواهیم در این مقاله به آن بپردازیم. اصولا حالت تهوع بعد از ورزش برای ورزشکاران زیادی اتفاق می افتد که دلایل مختلفی دارد که آن را در مقاله جداگانه ای توضیح خواهیم داد. اما یکی از انواع آن بعد از مصرف مکمل ورزشی می باشد. مکمل ورزشی معمولا به صورت پودر در دسترس افراد می باشد و با مصرف آن میزان قابل توجهی از پروتئین ، اسید آمینه های ضروری بدن ، ویتامین ، کراتین و گلوتامین مورد نیاز بدن به آن وارد می شوند و ورزشکار میتواند علاوه بر تامین کمبود این مواد که مورد نیاز بدن می باشند ، میزان مناسبی از آن را در بدن خود ذخیره کند و برای فعالیت های ورزشی خود انرژی بیشتری داشته باشد و با مصرف مکمل ورزشی شاهد عملکرد بهتری در ورزشکاران می باشیم.

چرا بعد از مصرف مکمل ورزشی حالت تهوع دارم ؟

در ابتدا باید به این مورد توجه داشته باشید که به عنوان یک ورزشکار شما مجاز به استفاده از انواع مکمل های ورزشی نیستید و برای مصرف هر کدام باید نیاز به آن مکمل در شما وجود داشته باشد. مصرف خودسرانه از مکمل های ورزشی میتواند عواقب جبران ناپذیری در ورزشکار ایجاد کند. به همین علت در ابتدا باید با پزشک متخصص و مربی خبره که در این زمینه تجربه کافی دارند ، مشورت کنید و با توجه به آنالیز بدن شما و میزان نیاز بدنتان به پروتئین ، ویتامین و اسیدهای آمینه مکمل ورزشی مورد نظر را مصرف کنید. به همین دلیل ممکن است مصرف خودسرانه مکمل های ورزشی حتی از نوع مجاز و با کیفیت آن در شما ایجاد حالت تهوع کند.

پیشگیری از ایجاد حالت تهوع بعد از مصرف مکمل ورزشی :

علاوه بر اینکه نوع مکمل و میزان مصرف آن در بدن شما ممکن است ایجاد حالت تهوع کند ، عوامل دیگری نیز دخیل هستند که با توجه کردن به آنها ممکن است حالت تهوع در شما کمتر اتفاق بیفتد که چند مورد از آنها در لیست زیر قرار دارند .

– پرهیز از ورزش در هوای بسیار گرم

– نوشیدن مقداری آب در حین تمرین و پرهیز از نوشیدن آب زیاد قبل از تمرین

– گرم کردن اصولی قبل از ورزش کردن و سرد کردن اصولی بعد از فعالیت ورزشی

– ایجاد فاصله زمانی تقریبا 2 ساعته بین وعده غذایی و فعالیت ورزشی

– تامین پروتئین و ویتامین بدن با خوردن غذاهای پروتئین دار بعد از ورزش کردن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *