انواع پروتئین بدنسازی

انواع پروتئین بدنسازی

امروزه بدنسازان از انواع پروتئین بدنسازی استفاده می کنند اما ممکن است خیلی با اجزای تشکیل دهنده و تفاوت های آنها و مزیت هر کدام آشنایی نداشته باشند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا برای کمک بیشتر به شما توضیحات کاملی در این مورد بدهیم. از زمان های قدیم اغلب ورزشکاران برای افزایش قدرت عضلات خود از مکمل ها استفاده می کردند. این مکمل میتوانست از گوشت حیوانات تا عصاره گوشت گاو و یا تخم باشد و با گذشت زمان این مکمل های ورزشی شکل پیشرفته تر و بهینه تری به خود گرفتند تا به امروز که انواع مکمل به شکل پودر در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد. دانستن این موضوع که در چه شرایطی ، چه نوع از پروتئین بدنسازی مورد نیاز شما می باشد میتواند به روند پیشرفت شما در ورزش کمک ویژه ای داشته باشد پس با دقت این مقاله را مطالعه کنید.

پروتئین وی :

whey معروف ترین و محبوب ترین نوع مکمل پروتئینی می باشد که در قفسه های اکثر فروشگاه ها و داروخانه ها موجود می باشد. این مدل از پروتئین انواع مختلفی دارد که در مقاله انواع پروتئین وی کامل توضیح داده ایم. پروتئین وی یکی از انواع ارزان می باشد که برای اکثر ورزشکاران مبتدی مناسب می باشد و به دلیل دارا بودن آمینو اسیدهای کامل ، تمام نیاز بدن را تامین میکند. البته بعضی از افراد با هضم این نوع پروتئین مشکل دارند و ممکن است دستگاه گوارش ورزشکار توانایی جذب آن را نداشته باشد . در این موارد حتما با دکتر یا مشاور خود در میان بگذارید اما انواع دیگری از پروتئین وی مثل هیدرولیز وجود دارد که پردازش زیادی بر روی آن انجام می شود و میتوان گفت پیش هضم شده می باشد تا سریع تر و راحت تر جذب بدن بشود و حتی معده های ضعیف تر نیز با آن مشکلی ندارند. این مدل پروتئین را قبل و بعد تمرین میتوان استفاده کرد و حتی برای یک میان وعده نیز مناسب می باشد اما پیشنهاد میشود که از مصرف آن در شب خودداری نمائید.

 

پروتئین کازئین :

کازئین یکی از پروتئین های معروف است که ورزشکاران زیادی از آن استفاده می کنند. بر خلاف پروتئین وی ، این پروتئین جذب دیرتری دارد و بسیاری از افراد که با هضم پروتئین مشکل دارند ، این پروتئین پیشنهاد بهتری برای آنها می باشد. مدت زمان جذب کازئین در بدن چیزی حدود 5 تا 7 ساعت طول می کشد و پیشنهاد میشود که قبل از خواب مصرف شود. با این کار شما در خواب به صورت آرام و پیوسته در حال جذب مواد معدنی مورد نیاز بدن هستید . از کازئین میتوان به عنوان یک وعده غذایی استفاده کرد و به دلیل طولانی بودن جذب آن ، شما در طول روز احساس گرسنگی نمی کنید و بدن شما همیشه سیر است و ماهیچه ها در حال دریافت تغذیه مناسب می باشند. از مزیت های دیگر این پروتئین ، داشتن مقدار زیادی گلوتامین است . همانطور که میدانید گلوتامین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند و باعث میشود تا بدن سریع تر بهبود پیدا کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *