قرص امگا 3 برای چیست

قرص امگا 3 برای چیست

قرص امگا 3 برای چیست و چرا مصرف آن برای بسیاری از افراد ضروری است ؟

امروزه در مورد قرص های مکمل غذایی مخصوصا قرص امگا 3 بسیار می شنویم اما آیا استفاده از قرص امگا 3 و مکمل های غذایی مشابه امری ضروری می باشد ؟ در ابتدا باید کمی در مورد امگا 3 و اینکه وجود آن به چه میزان برای بدن ضروری می باشد صحبت کنیم . امگا 3 یکی از اسیدهای چرب مورد نیاز بدن می باشد که در امور حیاتی بدن دخالت زیادی دارد و کمبود آن می تواند بیماری های مختلفی مثل ضعف حافظه ، بیماری های قلبی ، شکنندگی ناخن ها ، افسردگی ، ناتوانی در یادگیری و … را ایجاد نماید. از آنجایی که بدن قادر به تولید اسید آمینه چرب امگا 3 نمی باشد، ما باید برای تامین این ماده حیاتی برای بدن خود ، از مواد غذایی مختلفی استفاده کنیم. امگا 3 در مواد غذایی همچون ماهی ، بادام زمینی ، تخم مرغ و … به میزان مختلفی موجود می باشد که این میزان در ماهی بسیار زیاد می باشد و برای تامین امگا 3 بدن یک فرد مصرف 2 الی 3 بار ماهی در هفته کافی می باشد. اما از آنجایی که ایرانی ها مصرف ماهی کمتری نسبت به بعضی از کشورها دارند به همین دلیل اغلب امگا 3 بدن آنها تامین نمی شود و در این موارد باید از قرص امگا 3 که یک مکمل غذایی می باشد استفاده کرد. اگر میخواهید در مورد امگا 3 اطلاعات جامعی داشته باشید پیشنهاد میکنیم مقاله امگا 3 چیست را مطالعه نمائید.

فواید قرص امگا 3 :

– تقویت پوست و موی سر : امگا 3 باعث میشود تا قدرت پوست افزایش یابد به صورتی که از پوست در برابر نور UV و اشعه های مضر در برابر پوست محافظت کرده و احتمال بروز جوش و آکنه را در پوست کاهش می دهد. همچنین حساسیت به نور را در پوست کاهش می دهد و با حفظ سلامت فولیکول های مو باعث تقویت ساقه مو ، تقویت رشد مو می شود و از ریزش مو در افراد جلوگیری می کند.

– کاهش بیماری های قلبی : تحقیقات دانشمندان نشان داده است که اگر میزان کافی امگا 3 به بدن برسد، باعث میشود تا احتمال ریسک حملات قلبی کاهش یابد و همچنین امگا 3 در تنظیم ضربان قلب موثر است و باعث افزایش سلامت قلب در افراد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *