جایگزین پروتئین وی

جایگزین پروتئین وی

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که جایگزین پروتئین وی چه چیزهایی میتواند باشد ؟ امروزه ورزشکاران ، مخصوصا افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند ، نیازمند مکمل های ورزشی و تغذیه ای هستند تا علاوه بر بهبود عضله سازی ، از انرژی بیشتری نیز بهره مند شوند. پروتئین وی یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین مکمل های ورزشی می باشد که توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد. اما میخواهیم بدانیم که اگر به هر دلیلی فردی نخواهد از این پروتئین استفاده کند، میتواند جایگزینی برای آن داشته باشد یا خیر ؟ به طور مثال برخی از افراد با مصرف پروتئین وی دچار مشکلات گوارشی می شوند و معده آنها توانایی هضم این پروتئین را ندارد. بنابر این لیستی از مواد غذایی جایگزین پروتئین وی را برای شما خواهیم گفت.

نخود فرنگی :

نخود فرنگی از آن دسته از مواد غذایی می باشد که با داشتن میزان زیادی آهن ، آمینو اسیدهای ضروری بدن و پروتئین میتواند جایگزین مناسبی برای پروتئین وی باشد. برای مصرف راحت تر میتوان از پودر نخودفرنگی استفاده کرد. نخودفرنگی برای کاهش وزن ، افزایش توده عضلانی و سلامت عمومی بدن مناسب می باشد. پروتئین این ماده غذایی کاملا گیاهی بوده و برای کسانی که با پروتئین های حیوانی مشکل دارند گزینه مناسبی می باشد.

سویا :

پودر دانه سویا یکی دیگر از منابع غنی پروتئین غیر حیوانی می باشد که میتوان آن را جایگزین پروتئین وی دانست. پروتئین سویا هیچ گونه چربی ندارد و بدون کلسترول نیز می باشد که پروتئین کاملا طبیعی و سالمی دارد. با داشتن میزان قابل توجهی آمینو اسید و تامین آن در بدن باعث افزایش حجم عضلات در بدن ورزشکار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *