نحوه تشخیص مکمل اصلی و تقلبی

نحوه تشخیص مکمل اصلی و تقلبی

امروزه نحوه تشخیص مکمل اصلی و تقلبی کار دشواری می باشد. انواع و اقسام برندها و مکمل ها وجود دارد که افراد سودجو با سوء استفاده از برندهای معتبر اجناس تقلبی خود را با کپی کردن بسته بندی و جزئیات محصول معتبر به بازار عرضه می کنند. در بسیاری از موارد مکمل های تقلبی انقدر شبیه محصول اصلی می باشند که تشخیص آن برای افرادی که در این زمینه تخصص ندارند کار بسیار دشواری می باشد. به همین دلیل در این مقاله میخواهیم به طور کامل در مورد روش های تشخیص مکمل اصلی و تقلبی صحبت کنیم که با دانستن چند مورد ساده گول افراد سودجو را نخورید و دچار مشکلات متعدد از بابت خرید جنس تقلبی نشوید.

برچسب شبنم :

امروزه تمامی مکمل های ورزشی باید دارای کد شبنم بر روی بسته بندی باشند. این کد شامل یک QR می باشد که شما می توانید با اسکن کردن آن به اطلاعات کامل محصول در سایت شبنم دسترسی پیدا کنید. برای اینکار شما حتما باید یک نرم افزار کدخوان بر روی گوشی هوشمند خود نصب شده داشته باشید. در مواردی که امکان این کار برای شما مقدور نبود از سه روش دیگر میتوانید استعلام کد محصول را انجام دهید. روش اول با تلفن گویا ۸۸۹۶۹۲۹۶ تماس بگیرید و کد محصول را وارد کنید تا اطلاعات آن برای شما خوانده شود. در روش دوم میتوانید به شماره ۳۰۰۰۳۹۲ کد محصول را پیامک کنید و در روش سوم به آدرس اینترنتی سایت shabnam.ir مراجعه نمائید.

هولوگرام مکمل :

تمامی مکمل های ورزشی از جمله خارجی و ایرانی دارای هولوگرامی مخصوص شرکت سازنده می باشند. این هولوگرام معمولا لوگو شرکت تولید کننده می باشد و آن را طوری طراحی می کنند که کپی کردن آن سخت باشد. اگر از قبل هولوگرام شرکت را دیده اید و آن را میشناسید برای شما تشخیص هولوگرام تقلبی کار ساده ای می باشد اما اگر دفعه اول شما از خرید این محصول می باشد میتوانید با مراجعه به سایت شرکت آن را مشاهده کنید و هولوگرام محصول را با هولوگرام اصلی شرکت به راحتی مقایسه کنید.

درپوش مکمل :

تمامی مکمل های ورزشی به صورت پلمپ عرضه می شوند. معمولا این کار با یک لایه آلومینیومی که بر روی درب محصول کشیده شده است انجام می شود. برای تشخیص اصل مکمل ورزشی از روی روکش آلومینیومی دقت داشته باشید که معمولا شرکت ها این درپوش را با لوگو خود می سازند و نحوه کشیده شدن آن روی درب محصول با برش منظم و دقیق انجام می شود. اگر لوگو خاصی بر روی آن نیست ، روکش شل است و یا برشی که بر روی لبه محصول می باشد نیز دقیق نیست به تقلبی بودن مکمل شک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *